1 - Kepenų ląstelių apsauga
Kepenys yra vienas iš pagrindinių organų, kuris yra atsakingas už mūsų kūno detoksikaciją ir įvairių toksinių medžiagų neutralizavimą. Kepenų ląstelės (hepatocitai) kaupia kenksmingas medžiagas savyje ir palaipsniui jas sunaikina arba chemiškai paverčia neaktyviomis. Toks hepatocitų darbas nelieka be pasekmių – laikui bėgant ląstelės silpsta ir pradeda veikti vis blogiau. Poliprenoliai gali smarkiai sumažinti šį hepatocitų silpnėjimo procesą, atstatyti kepenų ląstelių jungiamojo audinio atsistatymo greitį, grąžindami jas į įprasta veiklą. Šis apsauginis poliprenolių poveikis kepenims yra toks efektyvus, kad kai kurie klinikiniai tyrėjai siūlo šias medžiagas naudoti kaip alternatyvą tradiciniams hepatoprotekciniams farmakologiniams (homeopatiniai vaistai ir maisto papildai) preparatams.
2 - Kitų rūšių ląstelių apsauga
Savo tyrimuose mokslininkai pabrėžia, kad poliprenoliai kai kuriais atvejais gali apsaugoti ne tik kepenų ląsteles, todėl viruso dalelėms yra sunkiau įsiskverbti į mūsų organizmą. Tai reiškia, kad yra sumažinamas klinikinių simptomų ir virusinės ligos sunkumas. Ši poliprenolių savybė yra aiškinama jų gebėjimu surišti laisvuosius radikalus ant ląstelės paviršiaus, o tai neleidžia jiems pažeisti ląstelės membranos. Šis apsauginis poveikis pasireiškia ne tik peršalus ar užsikrėtus virusu, bet ir kitais sutrikimais, kurie susiję su neigiamu poveikiu ląstelės sienelei. Pavyzdžiui, yra tyrimų, kurie įrodo, kad poliprenoliai sumažina nervų ląstelių žalą intoksikacijos ir smegenų kraujotakos nepakankamumo metu.
3 - Imuninės sistemos veikimo gerinimas
Imunologija yra svarbiausia poliprenolių naudojimo sritis, kuriai mokslininkai skiria bene daugiausia dėmesio. Ši kryptis ypač aktuali atsižvelgiant į pasaulyje siautėjantį koronaviruso SARS-CoV-2 pandemiją. Čia poliprenoliai veikia iš karto trimis kryptimis:
Pirma, visi imunoglobulinai (antikūnai), ant kurių pastatytas humoralinis (neląstelinis, molekulinis) imuniteto ryšys, yra glikoproteinai (baltymų molekulės). Taigi, jų pakankamai sintezei reikalingas pakankamas kiekis dolicholių, kurie gaunami tik iš poliprenolių.
Antra, poliprenoliai stimuliuoja interferono gamybą imunokompetentingose ląstelėse (leukocituose, fagocituose ir makrofaguose). Interferonas – mūsų kūno nespecifinės imuninės gynybos nuo įvairių pašalinių veiksnių, pirmiausia bakterinio ir virusinio pobūdžio, pagrindas.
Trečia, poliprenoliai tiesiogiai padidina ląstelinio imuniteto skyriaus aktyvumą. Visų pirma, jie skatina makrofagų (monocitų kilmės ląstelės) ląsteles intensyviau nustatyti ir absorbuoti (fagocitizuoti) infekcines daleles. Be to, mokslininkai nustatė, kad poliprenoliai gali sustiprinti antibiotikų poveikį. Eksperimente kompleksinis bakterinės infekcijos gydymas antibiotikais, pridedant poliprenolių, davė greitesnį ir efektyvesnį poveikį, sutrumpindamas vaisto vartojimo laiką.
4 - Kova su uždegimu
Atlikti tyrimai parodė, kad poliprenoliai turi veiksmingų priešuždegiminių savybių. Todėl šios medžiagos gali būti naudojamos kaip daugiakomponentė koronarinės širdies ligos, miokardo infarkto, taip pat bronchinės astmos prevencijai ir gydymui.
5 - Energijos tiekimas ląstelėms
Kai kurie mokslininkai teigia, kad poliprenoliai gali pagerinti koenzimo Q (natūralus organizmo kofermentas) sintezę. Šis junginys reikalingas aktyviai dirbančioms raumenų ląstelėms, kurioms priskiriami miocitai – ląstelės, atsakingos už širdies susitraukimus ir energijos tiekimą.
Bazinė Tayga8 produktų serijos sudedamoji dalis yra inovatyvusis SibXP Complex, kuris skatina ląstelių regeneraciją bei energijos gamybos atstatymą ir akumuliaciją. Komplekso formulę sudaro trys komponentai išgauti iš Sibiro kėnio spyglių.
Nori įsigyti?